Masaże

Masaż Relaksacyjny

 

 

Zadaniem tego masażu jest wyciszenie i zrelaksowanie całego ciała, zarówno na poziomie fizycznym jak i psychicznym. Jest doskonały dla osób wykonujących pracę biurową, narażonych na stres i długo pracujących przy komputerze. Pozostawanie przez wiele godzin w jednej pozycji powoduje napięcie mięśni, a przez to naraża na ból i osłabienie prawidłowego krążenia krwi. Techniki zastosowane w trakcie masażu, a zatem – powolne głaskanie i rozcieranie, przywracają naturalną miękkość i elastyczność mięśni i stawów.

 

 

Aromaterapia

 

 

Masaż aromaterapeutyczny jest to masaż relaksacyjny z użyciem olejków eterycznych dostosowanych dla każdego klienta. W naszej pracy wykorzystujemy olejki naturalne z ziół, kwiatów i owoców. W zależności od potrzeb masaż może być relaksujący, odświeżający, energetyzujący, redukujący stres, itp. Jednym z najpopularniejszych olejków eterycznych jest lawenda stosowana w celu poprawy jakości snu.

 

 

Masaż sportowy

 

 

Masaż sportowy jest dla wszystkich tych, którzy uprawiają różnorodne dyscypliny sportowe. Doskonały dla zaawansowanych profesjonalistów jak również weekendowych biegaczy. W masażu przeważają intensywne techniki takie jak rozcieranie czy oklepywanie. Mają na celu zregenerowanie organizmu po wysiłku sportowym oraz przygotowanie do kolejnego treningu.

Wysiłek fizyczny napina mięśnie powodując ból i zmęczenie. Masaż sportowy rozluźnia, uelastycznia i rozciąga przykurczone mięśnie i ścięgna. Pomaga zapobiegać kontuzjom, a jednocześnie wzmacnia ciało do optymalnej pracy fizycznej i umysłowej.

Z masażu sportowego warto korzystać systematycznie raz w tygodniu, aby pozostać w dobrym zdrowiu i kondycji przez długie lata.

 

 

Masaż głęboko-tkankowy

 

 

Głębokie i powolne opracowanie mięśni i ścięgien podczas masażu głęboko-tkankowego wspomaga zwalczyć przewlekły ból. Podczas masażu większą uwagę przykłada się na pracę odcinkową niż na masaż całościowy. A więc w ciągu godziny mogą być masowane tylko plecy. Komunikacja z masażystą przed i podczas sesji pomaga osiągnąć optymalny efekt.

 

 

Masaż Bańką Chińską

 

 

Masaż stymuluje cyrkulację krwi i innych płynów ustrojowych oraz usuwa produkty przemiany materii. Stosowany wraz z odpowiednią dietą połączoną z piciem dużej ilości wody oraz ćwiczeniami aerobowymi pomaga zmniejszyć wagę i poprawiać kontury ciała.

Jest doskonały w redukcji cellulitu i pięknie wygładza skórę.

 

 

Drenaż limfatyczny

 

 

Emil Vodder, duński lekarz jest autorem manualnego drenażu limfatycznego. 

Drenaż limfatyczny jest delikatną i powolną pracą (10-15 powtórzeń na minutę) nad stymulacją systemu limfatycznego w celu zredukowania miejscowych opuchnięć i obrzęków. Ważną zasadą jest nie doprowadzenie do rozgrzania mięśni. Drenaż filtruje organizm z niepożądanych produktów przemiany materii. Dzięki tej pracy wzmacniana jest jego odporność. Drenaż pomaga również w walce z cellulitem i kształtuje sylwetkę.

 

 

LOMI LOMI – Masaż Hawajski

 

 

 

Lomi Lomi, tradycyjny Hawajski masaż był wykonywany przez Kahunów. Najczęściej stosowany jako rytuał przemiany dziecka w dorosłą osobę. Wykonywany był przy bębnach i mógł trwać wiele godzin.

Ten świątynny masaż jest bardzo skupiony na osobie, która z niego korzysta. Uczy szacunku dla samego siebie i pomaga w pracy nad sobą. Pozwala połączyć się z twoim wewnętrznym JA. Stając się osobą dobrą dla siebie, jesteś w stanie kochać i szanować innych. Hawajska praca wprowadza balans na każdej życiowej płaszczyźnie – fizycznej, emocjonalnej i duchowej.

Masaż Hawajski Lomi Lomi charakteryzuje się długimi i płynnymi technikami. Podczas masażu, terapeuta często używa przedramion i nadgarstków by zapewnić jak najlepszy przepływ energii. Rytmiczne ruchy masażysty połączone z odpowiednią muzyką energetyzują i stabilizują w tym samym momencie.

 

 

Masaż Ciepłymi Kamieniami

 

 

Masaż ciepłymi kamieniami to połączenie tradycyjnych technik masażu relaksacyjnego z użyciem kamieni bazaltowych. Bazalt to ciemna zastygła lawa wulkaniczna bogata w żelazo, która bardzo dobrze magazynuje ciepło. Rozmiar kamieni dobierany jest do danej części ciała - największe używane są do masażu pleców, mniejsze umieszcza się między palcami dłoni i stóp oraz na twarzy. W trakcie masażu część kamieni można zostawić na ciele klienta. Ciepło głęboko relaksuje oraz rozluźnia napięte mięśnie. Masaż ciepłymi kamieniami przywraca równowagę ciała i umysłu, tzw homeostazę. Wykorzystanie różnych technik masażu rozgrzanymi do temperatury około 50 stopni Celsjusza kamieniami poprawia przepływ energii życiowej w organizmie.

Masaż ciepłymi kamieniami nie jest wskazany osobom chorym na cukrzycę, mającym wysokie ciśnienie krwi oraz z problemami z sercem lub przechodzącym menopauzę. Również kobiety w ciąży nie powinny korzystać z tego rodzaju masażu.

 

 

Masaż Tajski Stemplami Ziołowymi

 

 

 Stemple wykonane są z białych bawełnianych bądź płóciennych materiałów wypełnionych specjalnymi mieszankami ziół, owoców i przypraw. Najpopularniejsze zawierają miętę, trawę cytrynową, liście eukaliptusa, kurkumę, guaranę, cynamon, imbir i kamforę. Mają one doskonały wpływ na ciało człowieka ze względów inhalacyjnych jak i dotykowych. Stemple podgrzewane są w parowarze. Bardzo gorące tylko na chwilę przyciska się do skóry klienta, wydłużając czas dotknięcia wraz z utratą temperatury stempli. Masaż stemplami otwiera pory skóry, dzięki czemu składniki aktywne i olejki eteryczne mogą lepiej penetrować skórę odżywiając, relaksując i redukując ból. Masaż tajski ma na celu rozciągnięcie mięśni i poprawę zakresu ruchów w stawach.  Poprawia także cyrkulację krwi i limfy oraz stymuluje metabolizm. Masaż odbywa się na materacu.

 

 

Masaż Bambusowy

 

 

Masaż bambusowy jest innowacyjnym sposobem na wykonanie masażu relaksacyjnego, bądź drenującego. Ma na celu pobudzenie pracy układu krwionośnego i limfatycznego, a przez to usunięcie produktów przemiany materii z organizmu. Bambus jest narzędziem, którym można wykonać szerokie jak i bardziej precyzyjne techniki masażowe. Wspomaga oderwanie się od problemów dnia codziennego i niweluje złe samopoczucie. Po zabiegu ciało jest zregenerowane i rozluźnione.

 

 

Masaż Miseczkami Kokosowymi

 

 

Unikalny kształt i delikatna powierzchnia wypolerowanych miseczek kokosowych dostarcza niepowtarzalnych wrażeń w trakcie zabiegu. Choreografia tego masażu łączy w sobie techniki manualne wykonywane dłońmi i przedramionami wraz z przyjemnym zapachem podgrzanego oleju kokosowego.  Olej ten jest doskonałym kosmetykiem dla przesuszonej i zniszczonej skóry. Pomaga w procesach gojenia oraz opóźnia proces starzenia poprzez wygładzania zmarszczek i poprawienie elastyczności skóry. Masaż warto połączyć z pilingiem ciała aby poprawić cyrkulację krwi i złuszczyć skórę. Dzięki temu masaż miseczkami kokosowymi będzie bardziej efektywny.

 

 

Masaż świecą

 

 

Masaż świecą jest wyjątkowo relaksującą ceremonią wykonywaną ciepłym olejkiem ze świecy, składającym się w 100% z naturalnych składników takich jak masło shea, masło kakaowe oraz aromatycznej mieszanki olejów jojoba i ze słodkich migdałów z witaminą E. Dzięki takiej formule ma doskonałe właściwości pielęgnacyjne, pozostawiające skórę odżywioną, nawilżoną, miękką w dotyku oraz otuloną zmysłowym zapachem.

 

 

Refleksoterapia stóp

 

 

 

Refleksoterapia może być głęboko relaksującym a jednocześnie terapeutycznym zabiegiem na zmęczone stopy. Zabieg rozpoczyna się krótkimi ćwiczeniami mającymi na celu rozgrzanie i uelastycznienie stóp, następnie następuje właściwa  refleksoterapia zakończona masażem za pomocą olejku lawendowego. Refleksoterapia pomaga osobom cierpiącym na urazy kostek, ostrogi oraz haluksy. Jest doskonała dla osób mających słabe krążenie krwi, jak również wykonującym stojącą pracę.

Refleksologia, jako nauka, opiera się na przekonaniu, że określone miejsca na stopach ściśle korespondują z organami wewnętrznymi. Praca na tych refleksach wspomaga pracę całego organizmu i przywraca naturalną równowagę.